Wybierz oddział

XII Ogólnopolski Mityng Biegów Przełajowych w Drzonkowie

16.10.2012

W dniach 11-14 października 2012 roku w Zielonej Górze/Drzonkowie odbył się XII Ogólnopolski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. Organizatorem był Oddział Olimpiady Specjalne - Polska, Lubuskie.

Zapraszamy do naszej Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się fotki wykonane przez Przemysława Walczyka i Remigiusza Woźniaka (SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski).

Reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie została wyłoniona po Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych w Busku-Zdroju w 2011 roku. Ze złotych medalistów z Buska-Zdroju zostali wylosowani: Paweł Dunal (Sekcja „SZANSA” Ostrowiec), Marcin Dunal (Sekcja „SZANSA” Ostrowiec), Damian Lipka (Sekcja „RYWAL” Ostrowiec), Łukasz Zawidzki (Sekcja „NIEPOKONANI” Sandomierz) oraz Wiesław Biskup (Sekcja „ŚWIATŁO i CIENIE” Gnojno).

Kierownikiem ekipy był Remigiusz Woźniak, a trenerem Przemysław Walczyk - obydwaj z Sekcji "SZANSA" Ostrowiec)

Podczas uroczystej ceremonii otwarcia oprócz obowiązkowego wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych oraz Przysięgi można było obejrzeć fantastyczny pokaz laserów.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 800, 1600 lub 2400 metrów. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko i ostatecznie Łukasz Zawidzki na 800 metrów zajął piąte miejsce, Wiesław Biskup na 800 metrów zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal, Paweł Dunal na 1600 metrów zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal, Marcin Dunal na 2400 metrów zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal, natomiast Damian Lipka na 2400 metrów zajął czwarte miejsce.

Należy podkreślić, że na dystansie 2400 metrów startowało tylko ośmiu zawodników, w tym dwóch z naszego Oddziału Regionalnego.