Wybierz oddział

Zimowy obóz sportowy w Zakopanem zakończony

15.12.2019

Świętokrzyskie szusowało w Tatrach

W dniach 5-15 grudnia 2019 roku w Zakopanem odbył się zimowy obóz sportowy z programem narciarstwa alpejskiego dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną zrzeszonych w Oddziale Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie.

W obozie tym nie mogło zabraknąć zawodników z Klubów Olimpiad Specjalnych, które trenują narciarstwo alpejskie oraz zawodników, którzy brali udział w ostatnich Świętokrzyskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych - Narciarstwo Alpejskie - Bałtów 2019. Ostatecznie w obozie wzięło udział 30 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną oraz 10 opiekunów z następujących klubów "NIEPOKONANI" Sandomierz, "STRZAŁA" Jędrzejów, "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski, "TACY SAMI" Skarżysko-Kamienna, "TORNADO" Skarżysko-Kamienna.

W trakcie trwania obozu zawodnicy pod czujnym okiem trenerów przygotowywali się zarówno podczas zajęć w Pensjonacie "Maria" jak i na stokach. Tym razem swoje umiejętności szlifowali w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL oraz na Stacji Narciarskiej MAŁE CICHE.

Mimo niesprzyjających prognoz pogody przed wyjazdem okazało się, że kolejny raz na zimowym obozie sportowym pogoda nam sprzyjała i większość czasu spędziliśmy na zajęciach na śniegu, gdzie z podziałem na grupy: początkująca, średniozaawansowana i zaawansowana mogliśmy realizować założone cele. Na pierwszych zajęciach na NOSALu wszyscy uczestnicy po szkoleniu o zasadach zachowania się na stoku i w dopasowanym sprzęcie rozpoczęli od ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających w strojach narciarskich.

Podczas trwania obozu odbyły się treningi na specjalnie ustawionym slalomie z pomiarem czasu, żeby zawodnicy mogli poczuć chęć rywalizacji i dzięki temu starali się poprawiać swoje wyniki podczas kolejnych zjazdów.

Stacja Narciarska MAŁE CICHE przywitała nas niesamowitą ilością śniegu, z której oczywiście skorzystaliśmy. Po przypomnieniu zasad bezpiecznego zachowania się na wyciągu krzesełkowym przystąpiliśmy do zajęć sportowych. Dla osób, które rozpoczynają swoja zabawę z dwiema deskami był to nie lada wyczyn zjechać taki odcinek samodzielnie. Oczywiście dla tych bardziej zaawansowanych odbyły się treningi carvingiem, czyli jazdą długimi ciętymi skrętami oraz śmigiem, czyli jazda krótkimi, szybkimi skrętami, pozwalającymi na utrzymanie stałej szybkości.

Organizatorzy zorganizowali w ramach odnowy biologicznej zajęcia na Basenach Chochołowskich, gdzie odbyło się oswajanie z wodą, doskonalenie pływania, rozegranie meczu piłki siatkowej i koszykówki w wodzie. Korzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej: kąpiele solankowe, siarczkowe, beczki termalne, jacuzzi, łóżka masujące itp. Dodatkową formą treningu była wizyta w AQUA PARK Zakopane, gdzie szlifowana była technika gry w kręgle na profesjonalnych torach.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie dofinansowany został ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki umowa nr: 2019/0091/0082/Sub.C/DS-SN/3/MSa.

Jak mówią trenerzy z Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie zima się jeszcze nie zaczęła a ich zawodnicy są już świetnie przygotowani na to, aby walczyć o medale w dniach 29-30 stycznia 2020 roku w Szwajcarii Bałtowskiej, gdzie odbędzie się Świętokrzyski Makroregionalny Mityng Narciarstwa Zjazdowego - Bałtów 2020, a swoje umiejętności będą prezentowali zawodnicy aż z czterech województw.   

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.
Ogólnopolski patronat medialny

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.