Wybierz oddział

Świętokrzyskie podsumowanie #BądźFIT

12.01.2019

8 stycznia 2019 w Ostrowcu Świętokrzyskim w Hotelu „RED” odbyło się podsumowanie w Oddziale Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie II edycji Projektu #BądźFIT, w którym wzięło udział 9 klubów z województwa świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że jest to Projekt, który trwał od początku października i skończył się na początku grudnia 2018 roku, miał na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną. #BądźFIT oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Program daje szansę na to, aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów.

W podsumowaniu uczestniczyły Kluby Olimpiad Specjalnych, które brały udział w tej edycji #BądźFIT "GROM" Busko-Zdrój, "ISKIERKI" Kielce, "KRYSZTAŁKI" Kielce, "NIEPOKONANI" Sandomierz, "OLIMP" Skarżysko-Kamienna, "RYWAL" Ostrowiec Świętokrzyski, "STRZAŁA" Jędrzejów, "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski, "TEMPO" Jałowęsy.

Na uroczystym podsumowaniu każdy Klub biorący udział w #BądźFIT miał zaprezentować swoje działania w ciągu 8 tygodniu, czyli jakie były aktywności uczestników projektu. Były filmy, prezentacje multimedialne, a także ustne wrażenia zarówno zawodników jak i trenerów, w których przedstawiono chronologicznie działania, czyli jak rozpoczęte zostały wyjaśniania celów programu, jak się właściwie odżywiać, ile wody powinno się wypić, jak ważny w naszym życiu jest ruch. Jak to wszystko wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Podczas wypełniania ankiet, każdy z uczestników programu ustanowił sobie jakiś cel, który starał się zrealizować w trakcie trwania programu.

Każdy koordynator przedstawił jakie w danym klubie były dodatkowe sesje treningowe oraz jakie aktywności wprowadzili. W tej edycji programu kilku zawodników i trenerów zaczęło korzystać z aplikacji krokomierz starając się utrzymywać dziennie pewne liczby kroków na stałym poziomie, oczywiście dostosowując je do swojej niepełnosprawności.

Do konkursu plastycznego, który był zwieńczeniem II edycji programu #BądźFIT wpłynęło 23 prace, na które głosowano dwutorowo. Koordynatorzy wybierali trzy prace oraz internauci za pomocą polubień na Facebooku.

#BądźFIT w liczbach:
Zawodnicy: 115
Trenerzy: 36

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.
Ogólnopolski patronat medialny

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.