Wybierz oddział

#BądźFIT

Od października 2017 roku, kiedy to odbyło się szkolenie w Biurze rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia najnowszego programu Olimpiady Specjalne – Polska pod nazwą #BądźFIT. W tym celu Remigiusz Woźniak, Bożena Kojtek, Ewa Marek oraz Katarzyna Matuszak jako przedstawiciele Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie wzięli udział w odpowiednim szkoleniu.
W dniu 12 stycznia 2018 roku w siedzibie Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski ul. Żabia 31 odbyło się Szkolenie #BądźFIT mające na celu przygotowanie trenerów do ośmiotygodniowego programu, który traktuje o zdrowiu sportowców.

Jest to Projekt mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bądź FIT oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Program daje szansę na to aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów. 

Bądź FIT to ośmiotygodniowy program, który traktuje o zdrowiu sportowców. Podczas jednego z treningów w tygodniu, trener organizuje czas na edukację i tzw. pogadanki oparte na powyższych filarach dobrego samopoczucia.  Bądź FIT  jest wysoce adaptowalny do drużyn, środowiska i dostępnych zasobów. Uczestnicy proszeni są o ustalenie celu dla siebie na początku programu i dążenie do niego w ciągu kilku tygodni. Trenerzy są zachęcani do wyboru swoich tematów w zależności od założonego wcześniej celu. Nie wszyscy uczestnicy programu Bądź FIT potrzebują lub chcą pracować nad tymi samymi aspektami fitness i wellness, dlatego Projekt został zaprojektowany tak aby umożliwiał elastyczność w edukacji, tak więc każde spotkanie może być dostosowane do konkretnych potrzeb. Dlaczego warto wdrożyć Projekt w regularne treningi? Trenerzy dążą do przygotowania zawodnika do zawodów, aby zawodnik mógł dać z siebie jak najwięcej musi zadbać o swoje życie emocjonalne, społeczne, higienę osobistą i dietę. Trenerzy jako autorytety mogą wesprzeć naszych zawodników w tym.

Po szkoleniu zorganizowanym przez Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie do programu #BądźFIT przystąpiło sześć Klubów. Cieszę się, że Kluby "ISKIERKI" Kielce, "GROM" Busko-Zdrój, "NIEPOKONANI" Sandomierz, "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski, "STRZAŁA" Jędrzejów i "TEMPO" Jałowęsy realizują ten innowacyjny program i to śmiało można powiedzieć, że na tak wysokim poziomie.

Po zakończonym projekcie poinformujemy o efektach programu #BądźFIT oraz aktywnościach jakie poszczególni trenerzy przeprowadzili w swoich klubach. 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska
Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.
Ogólnopolski patronat medialny

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.